Menü

25 Aralık Gaziantep’in 97. Kurtuluş Günü

25 Aralık Gaziantep’in 97. Kurtuluş Günü

Tarihten bugüne Mezopotamya, Maraş, Halep ve Urfa’dan Akdeniz’e uzanan önemli yolların kesişme noktasında bulunan Gaziantep’in direnişi, milletin kahramanlık ve fedakârlığı, vatan sevgisi ve istiklal aşkı, dışarıdan hiç bir yardım almadan işgalci güçlere direnmesi, dünya şehir savaşları literatürüne girecek ölçüde etkili ve örnek bir mücadeledir.

Milletin bağımsızlık mücadelesi içerisinde en şerefli sayfaların yazıldığı şehirlerden birisi olan Gaziantep, Kurtuluş Savaşı'nda düşman kuvvetlerine karşı verdikleri destansı mücadeleyle, ay yıldızlı bayrağı gönderde dalgalandıran Anteplilerin, Anadolu'nun işgal edilemeyeceğini bütün dünyaya göstermiştir.

Zamanın en güçlü ordularının zalim silahları altında, kuşatılan açlık ve sefalete mahkûm edilen, bebekleri açlıktan, kadınları, çocukları top ateşi altında ölen, bu savaşta elinde mermisi, topu, ekmeği kalmamış, sayısını asla unutmayacağımız 6317 şehit veren bir şehrin evlatları olarak; aradan geçen 97 yılda, başta ticaret, sanayi, kültür ve sosyal politikalar olmak üzere birçok alanda, Türkiye'nin ve Dünya'nın model kenti olma yolunda 2023 hedeflerine kararlılıkla ilerlemekteyiz.

Destansı mücadelede kaybettiğimiz tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Tüm hemşehrilerimizin bu yıl 97.’si kutlanan “25 Aralık Kurtuluş Bayramı”nı kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyorum" 
Kategoriler:
Haber

Yorumlar

    Henüz Yorum Yapılmamıştır.

Yorum Yaz Mail Adresiniz Yayınlanmayacaktır.