Ali Şahin Site Logo
Menü

İyilik Bulaşıcıdır

İyilik Bulaşıcıdır

*Konuk Yazar Elif GÖKÇEÇİL tarafından kaleme alınmıştır.

Bir gün televizyon başında kanalları dolaşıyordum, A Haber’de bir habere denk geldim. Doğuştan beyin sapı tümörü ile dünyaya gelen güzeller güzeli bir bebek… Kısa süre içerisinde ameliyat olması gerekiyor ve ameliyat ücreti tam 85 bin lira. Allah yardımcıları olsun, umarım bir hayırsever ameliyat ücretini üstlenir deyip geçtim. Eğitimin ve sağlığın kesinlikle ücretsiz olması gerektiğini savunan ve bunun için çabalayan biri olarak da, aklımın bir ucunda takılı kaldı. Birkaç gün sonra durum ne öğrenmek istedim. Bir Facebook sayfası üzerinden bağış toplamaya uğraşıyorlardı, numaralarını öğrendim ve aile ile iletişime geçtim. Hala kimsenin yardımda bulunmadığını ve çocuklarını kaybetmelerine çok az kaldığını söylediler, içim parçalandı. Bir şeyler yapmak gerekiyordu, küçücük bir yavruyu göz göre göre ölüme terk etmek bize yakışmazdı ve o an itibariyle haberdardık, sorumluyduk.

Aylar evvel katıldığım bir yemekte, bir beyin: “Gaziantep’te bir vekil var, çok vicdanlı ve hayırsever. Keşke her siyasetçi kendini böylesine halka adasa.” sözü aklıma geldi ve şansımı denemek istedim. Twitter’dan buldum ve yazdım. Açıkçası yazarken pek umudum yoktu. Çünkü sürekli olarak ihtiyaç sahipleri vekillere ve bakanlara bu tarz mesajlar gönderiyorlar, tam da yerel seçimler öncesi halihazırda epey yoğunlar, benim mesajımı görür mü, görse de yanıt verir mi diye tereddüt içerisindeydim. Yazdıktan üç dakika sonra yanıt geldi, şaşırdım. Ertesi gün aile ile irtibata geçti, o hafta içerisinde gerekli rakam toplandı ve aile Kayseri’den İstanbul’a geldi, ameliyat gerçekleşti. Ameliyat öncesi ve sonrası aradı, geçmiş olsun çiçeği göndermeyi de ihmal etmedi. Benim tüm bu koşuşturma sonrası aklımda kalan ise: “Gerekirse dilenir, çocuğumuzu kurtarırım. İçiniz rahat olsun” cümlesi oldu.

Bahsettiğim vekil, Ak Parti 24. Dönem Gaziantep Milletvekili Ali Şahin.

Evli ve iki çocuk babası. Kendisine oy versin veya vermesin herkesin gönlünde taht kurmuş, Anteplilerin deyim yerindeyse abisi…

Sosyal projelerin içinde olanlar bilir, genelde bu tarz durumlarda öncelikle günlerce sekreter ile mailleşmek gerekir. Vekil/bakan/sanatçı hiç fark etmez, sizinle şahsi olarak iletişime geçmekten sakınırlar. Hele de meblağ böylesine yüksekse ve halkın içinden iseniz -yani tepelerden tanıdığınız yoksa- hiç şansınız olmaz. Ali Bey, son derece içten olarak şahsi cep telefonu numarasını, kendisine mesaj gönderdiğim an benimle paylaştı ve günün her saati arayabileceğimi söyledi. O an Ali Bey’in, bir vekil olarak “dokunulmazlığının” olmadığını fark ettim. Bizdendi, samimiydi. Halkın içinden çıkmış ve halka hizmet etme arzusunu gerçekten hissederek sürdüren, kişisel egolardan arınmış, yaptığı iyiliği Allah rızası için yapan ve bunu dillendirmeyen bir siyasetçi. Bunları neden mi yazıyorum? İyi insanların rengi, cinsi, dili, ırkı olmaz; iyiler her zaman iyidir. Ali Bey de enaniyet nedir bilmeyen, tevazu sahibi bir insan…

Mecliste, halka hizmet aşkıyla yanıp tutuşan vekillere hangi partiden olduğuna bakmaksızın her zaman ihtiyaç var, zira “milletin vekili” olmak böyle bir şey… Hele ki bu kadar yoğun gündemlerinin arasında… Naif olabilmek ve naif kalabilmek… Öyle önemli, öyle güzel ki.

Evet, gelelim neden bunları paylaşma ihtiyacı duyduğuma…

Bana göre iyilik bulaşıcıdır ve yüksek sesle alkışlanması gerekir.

ALKIŞLIYORUM.

9 Şubat 2017 Güncelleme:

Muhammed Kaan bugün 4,5 yaşında. Yaşıtları gibi sürekli gülen, umut dolu bir çocuk. Kreşe gidiyor, öğretmenleri analitik zekasının çok yüksek olduğunu söylüyorlar. Aynı zamanda hafızlık eğitimi alıyor. Adına yakışır şekilde… Babası ameliyattan bu yana çalışıyor, sonunda ailesini geçindirebilecek bir iş bulduğu için mutlu, huzurlu. 

Bizler içinse geriye şükretmek ve iyilerin sayısının artması için dua etmek kalıyor…

Allah ümitsizlik içinde kıvrananların yüzünü ümit ile güldürenlerin sayısını arttırsın.

Yazının kaynağına bu linkten de ulaşabilirsiniz:
https://elifgokcecil.wordpress.com/2015/06/27/iyilik-bulasicidir/

Kategoriler:
Makale

Yorumlar

    Henüz Yorum Yapılmamıştır.

Yorum Yaz Mail Adresiniz Yayınlanmayacaktır.