Ali Şahin Site Logo
Menü

TRT Türk’ te Pakistan’ı Konuştuk

TRT Türk’ te Pakistan’ı Konuştuk

TRT’nin Avrasya’ya yayın yapan TRT Türk’te Ayşe Süberker’in hazırlayıp sunduğu “Dünyamız Detay” programında büyük sel felaketine uğrayan Pakistan’ı canlı yayında konuştuk.

Program, TRT Türk’ün Mercan’da bulunan eşsiz Galata ve Boğaz manzaralı stüdyoda sunuldu.

45 dakika süren program’da canlı bağlantılarla Pakistan’daki son duruma ilişkin bilgiler alındı. Pakistan’da yaşanan dünyanın son yıllarda gördüğü en büyük sel felaketinin yanısıra ülkenin karşı karşıya bulunduğu terör, etnik ve mezhep çatışmalarına da kısa kısa değindik.

 

Pakistan’ın kurulduğu 1947 yılından bu yana yaşadığı istikrarsızlıkların nedenlerini ortaya koyarken, başından bu yana duygusal çizgide gelişen Türkiye Pakistan ilişkilerinin Pakistan’ın sorunlarına kalıcı çözüm getirecek formata bürünmesi gerektiğine dikkat çektim. Bu yönde Pakistan’ın sağlıksız doku ve genlerinin tespit edilerek bir doku ve gen tedavisine tabi tutulması gerektiğine vurgu yaparak, Türk STK’ları ve Pakistan’da iş yapan Türk iş adamlarının da  Pakistan’da misyonlar üstlenmeleri gerektiğini ifade ettim.


Konu, 45 dk süreli bir programa yetmeyecek kadar kapsamlı bir konuydu. Programın sunucusu TRT Türk’ün parlayan spikerlerinden Ayşe Süberker hanımefendiye beğeniyle izlenen “Dünyamız Detay” programının süresini biraz daha uzatmaları konusunda tavsiyelerde bulundum.

Kategoriler:
Haber

Yorumlar

    Henüz Yorum Yapılmamıştır.

Yorum Yaz Mail Adresiniz Yayınlanmayacaktır.